حداقل فضای مورد نیاز برای پله گرد چقدر است؟ | البرز استپ

مناسب ترین فضا و ابعاد برای ساخت پله گرد


حداقل فضای مورد نیاز برای پله گرد چقدر است؟ | البرز استپ

برای طراحی و اجرای پله گرد در فضاهای کوچک باید حداقل ابعاد پله گرد را رعایت کنید. با رعایت استاندارد های حداقلی در ساخت پله می توان برای واحد های مسکونی، تجاری و ویلاهای کوچک متناسب با متراژ مناسب ترین پله گرد را طراحی نمود.
اگر قصد دارید پله گرد را برای فضایی با متراژ کم طراحی و اجرا کنید، بهتر است با متخصصین و سازندگان پله گرد مشورت داشته باشید. به این ترتیب با بررسی فضای مورد نظر شما ابعاد پله گرد مناسب را به صورت مهندسی شده در اختیارتان قرار می دهند. امروزه به دلیل گسترش صنعت در ساخت انواع پله گرد و پله دوبلکس، سازندگان قادر خواهند بود برای هر فضایی پله مختص به آن را طراحی و اجرا کنند. در این میان برای بسیاری از افراد سوال حداقل فضای مورد نیاز برای پله گرد چقدر است؟ ایجاد می شود.
در ادامه این مطلب قصد داریم اطلاعات بیشتری درباره حداقل فضای مورد نیاز برای پله گرد را در اختیار شما قرار دهیم.

لطفا ۳ دقیقه ای تا پایان مطلب پیش رو همراه ما باشید.

بهترین فضا برای اجرای پله گرد چقدر است؟

این دیدگاه که هر چقدر ابعاد پله گرد بیشتر باشد با استاندارد های جهانی مطابقت دارد صحیح نیست. زیرا بیشتر کارفرمایان قصد دارند با طراحی و اجرای مناسب پله گرد فضای پرتی کمتری داشته باشند. از همین رو فضایی را برای اجرای پله گرد انتخاب می کنند که تمام قسمت های خانه را اشغال نکند. به طور خلاصه بهترین وید برای اجرای پله گرد فضایی ۲ در ۴ متر می باشد. با این حال برخی فضای ۳ در ۳ متر را نیز برای اجرای پله گرد در نظر می گیرند که بستگی به مدل و طرح پله گرد خواهد داشت.
طبیعتا هر چقدر مدل پله گرد پیچیده تر باشد باید فضای بیشتری برای آن در نظر گرفت.

بهترین فضا برای اجرای پله گرد چقدر است؟ | البرز استپ
البرز استپ بهترین مجری انواع پله گرد با ابعاد استاندارد

ساخت پله گرد با ابعاد استاندارد

ابعاد استاندارد برای پله گرد به طور قابل توجهی به متراژ فضای مورد نظر بستگی دارد. ساخت پله گرد با ابعاد کوچک در فضایی با متراژ بزرگ در دکوراسیون منزل به چشم نخواهد آمد. با این حال برای فضا هایی با متراژ کم باید ابعاد کوچکتر برای ساخت پله در نظر گرفت. رعایت حداقل ابعاد استاندارد در ساخت پله گرد می تواند ایمنی سازه شما را افزایش دهد.
به این ترتیب ابعادی که برای ساخت پله گرد در نظر گرفته می شود باید مهندسی شده باشد.
تناسب در طول، عرض و ارتفاع راه پله باعث می شود افراد بتوانند به راحتی از آن تردد کنند. به عنوان مثال اگر عرض کف پله کمتر از حد ممکن باشد امکان سر خوردن هنگام تردد برای افراد ایجاد می شد.
در پاسخ به حداقل فضای مورد نیاز برای پله گرد چقدر است؟ باید بگوییم رعایت نکردن این حداقل ها باعث می شود فرد هنگام رفت و آمد در مسیر پله گرد خسته شود. همچنین در دراز مدت ممکن است مشکل زانو درد برای وی ایجاد شود.

حداقل فضای مورد نیاز برای پله گرد

اگر واحد آپارتمانی کوچکی دارید و می خواهید راه پله گرد را در دکوراسیون منزل خود ایجاد کنید باید بدانید حداقل فضای مورد نیاز برای این کار ۱۲۰ در ۱۲۰ سانتی متر می باشد. این ابعاد پله گرد معمولا در انباری های کوچک و یا مسیر پشت بام بیشتر برای ساخت پله گرد مناسب می باشد.
با این حال ابعاد استاندارد و مناسب برای ساخت پله گرد نیاز به فضای ۲ متر در ۲ متر خواهد داشت. اگر بخواهید کف پله هایی به طول یک متر در طراحی پله پیچ و پله گرد داشته باشید باید ابعاد را به ۲۱۰ در ۲۱۰ متر افزایش دهید. البته ابعاد دقیق برای ساخت پله گرد با توجه به نوع و مدل پیشنهادی برای طراحی کمی متفاوت است.
محل قرار گیری پله گرد در فضا باید به گونه باشد که تمامی فضای مورد نظر را اشغال نکند و باعث زیباتر شدن دکوراسیون شود.

ساخت و طراحی پله گرد برای فضای کم

برای نصب پله گرد باید حداقل فضایی داشته باشید که بتوانید آن را به درستی نصب کنید. رعایت ابعاد استاندارد در پله گرد برای حفظ ایمنی بسیار اهمیت دارد. همچنین فضایی که می خواهید پله گرد را نصب کنید نباید مانعی در اطراف آن وجود داشته باشد تا بتوان به راحتی از آن عبور کرد.
به طور کلی برای انتخاب مناسب ترین فضا و ابعاد پله گرد باید با یک متخصص طراحی داخلی و یا سازنده پله گرد مشورت کنید. به این ترتیب می توانید مناسب ترین فضا را برای نصب پله گرد انتخاب نمایید.

حداقل ابعاد و فضای مورد نیاز برای ساخت پله گرد:

  1. فضای راه پله: حداقل فضای مورد نیاز برای ساخت راه پله فضایی با ابعاد ۱۲۰در ۱۲۰ سانتی متر می باشد. هرچقدر که می خواهید چرخش پله گرد بیشتر باشد باید ابعاد پله گرد را نیز افزایش دهید.
  2. ارتفاع پله: ارتفاع استاندارد هر پله در پله گرد را ۱۸ سانتی متر در نظر می گیرند.
  3. عرض پاگرد: برای محاسبه عرض پاگرد باید عرض پله را دو برابر کرد. طول پاگرد به اندازه عرض پله می باشد.
  4. کف پله: استاندارد کف پله گرد با در نظر گرفتن ۲ سانتی متر دماغه پله، ۳۲ سانتی متر خواهد شد.
  5. تعداد پله: تعداد مناسب پله در هر گردش پله گرد باید ۸ تا ۱۰ عدد باشد.
حداقل فضای مورد نیاز برای پله گرد چقدر است؟ | البرز استپ
ساخت و طراحی پله گرد برای فضای کم

پیشنهاد پایانی

در این مقاله تلاش کردیم به پرسش حداقل فضای مورد نیاز برای پله گرد چقدر است؟ به طور مفصل پاسخ دهیم. یکی از مزیت های نصب پله گرد عدم نیاز به فضای بزرگ می باشد. به این ترتیب می توان از فضاهای کوچک به شکل بهینه استفاده کرد و از حداقل فضا برای نصب پله گرد بهره برد.
جهت اینکه ابعاد پله گرد متناسب با فضای شما و به صورت مهندسی شده باشد. باید از متخصصین و سازندگان حرفه ای و زبده در این زمینه کمک بگیرید. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله حداقل ابعاد پله گرد چقدر است؟ مطالعه نمایید.
البرز استپ بهترین طراح و سازنده انواع پله گرد، پله دوبلکس و دکوراتیو می باشد. این مجموعه با بیش از ۲۰ سال تجربه درخشان در این زمینه با اجرای صدها پروژه موفق رزومه درخشانی دارد. شما عزیزان می توانید نمونه کار های انواع پله های دکوراتیو را در وبسایت مشاهده کنید و در صورت نیاز مناسب ترین پله گرد را برای فضای مورد نظرتان سفارش دهید.

راه های ارتباطی ما :

مشاوره سریع:  ۰۹۱۲۵۲۶۶۳۹۱

آدرس : استان البرز ، کرج ، میدان استاندارد ، بلوار کامیون داران ، مجتمع صنعتی البرز ، نارون ۸ ، کارگاه صنعتی البرز استپ

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =