استاندارد ابعاد پله گرد دوبلکس | البرز استپ

بهترین مجری انواع پله گرد با ابعاد استاندارد


بررسی استاندارد ابعاد پله گرد دوبلکس

یکی از نکات مهم در طراحی و ساخت پله گرد ساختار و اصول پله های گرد می باشد. اطلاع دقیق از ابعاد استاندارد پله گرد و توجه به ابعاد دقیق هنگام ساخت به شما در طراحی منحصر به فرد پله گرد کمک بسیار زیادی می کند.
ساخت انواع پله گرد به دست متخصصین و افراد باتجربه با به کار گیری استاندارد ابعاد پله گرد دوبلکس باعث می شود نتیجه نهایی  مورد پسند مشتری باشد.
در این مقاله قصد داریم ابعاد استاندارد پله گرد را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. با افزایش اطلاعات خود در این زمینه می توانید مناسب ترین پله گرد دوبلکس را برای منزل، ویلا و ملک خود تهیه کنید.

لطفا ۳ دقیقه ای از وقت خود را جهت کسب اطلاعات بیشتر به ما اخصاص دهید.

بررسی طول و عرض استاندارد راه پله گرد دوبلکس

ساختار و اصول اولیه در طراحی پله گرد دوبلکس اهمیت بسیار زیادی دارد. یکی از این اصول اطلاع از استاندارد ابعاد پله گرد دوبلکس می باشد.
توجه کنید می توان از این پله ها در ابعاد بسیار کوچک نیز استفاده نمود. با در اختیار داشتن فضای ۱۲۰ در ۱۲۰ سانتی متر می توان کوچک ترین پله گرد را اجرا نمود که برای تردد یک نفر مناسب است.

بررسی طول و عرض راه پله استاندارد | البرز استپ
ساخت پله گرد دوبلکس با ابعاد متناسب با محیط

ارتفاع پله

انتخاب ارتفاع مناسب برای هر پله به طور قابل توجهی به اشخاص استفاده کننده از آن و محل اجرای پله بستگی خواهد داشت. به طور کلی هر قدر ارتفاع پله بیشتر باشد رفت و آمد از آن سخت تر است. بنابراین باید ارتفاع به گونه ای باشد که افراد بتوانند به راحتی از آن رفت و آمد کنند. برای طبقات مسکونی معمولا ارتفاع پله را ۱۶ تا ۲۰ سانتی متر در نظر می گیرند. این ابعاد برای رفت و آمد ۸۰ درصد افراد مناسب می باشد.
ارتفاع پله موتور خانه و یا انبار ها کاملا با طبقات مسکونی متفاوت است. زیرا ۹۰ درصد استفاده کنندگان از این پله ها افراد جوان هستند. بنابراین می توان از ارتفاع بیشتر برای پله استفاده نمود.
لازم به ذکر است پله گرد های دوبلکس در فضاهای عمومی مانند بیمارستان ها، ادارات و ایستگاه های راه آهن ارتفاع کمتری دارد که حدودا ۱۵ الی ۱۷ سانتی متر می باشد. زیرا افراد با سن های مختلف از این پله ها رفت و آمد دارند، بنابراین باید ابعاد آن استاندارد باشد تا برای تمام افراد امکان رفت و آمد امکان پذیر باشد.

کف پله

با توجه به اینکه استاندارد ابعاد پله گرد دوبلکس در مکان های مختلف متفاوت است در طراحی کف پله باید به افرادی که از آن پله رفت و آمد می کنند توجه نمود. کف پله به دو عامل طول کف پا و طول قدم بستگی دارد. طول کف پای یک انسان معمولی ۳۰ سانتی متر می باشد که با توجه به ۲ سانتی متر دماغه پله ۳۲ سانتی متر خواهد شد.
همچنین طول قدم یک انسان معمولی ۶۳ تا ۶۵ سانتی متر می باشد. با در نظر گرفتن این ابعاد برای رفت و آمد راحت و بدون توقف و با قدم معمولی در پله باید مجموع دو برابر ارتفاع با مجموع کف پله عددی بین ۶۳ تا ۶۵ سانتی متر باشد.
لازم به ذکر است اگر تعداد پله های پشت سر هم زیاد باشد اندازه کف پله نباید از ۳۳ سانتی متر بیشتر باشد. زیرا هنگام برداشتن قدم روی پله هشتم یا نهم پنجه پا روی لبه پله قرار می گیرد و فرد تعادل خود را از دست می دهد. با این حال می توان برای پله هایی با تعداد کمتر تا ۴ پله می توان از کف پله پهن استفاده کرد.

عرض پله

استاندارد اندازه برای عرض پله به تعداد عبور و مرور افراد بستگی دارد. کاملا مشخص است که پله های خروجی یک سینما در مقایسه با پله های یک ساختمان مسکونی باید جمعیت بیشتری را تحمل کند. بنابراین در طراحی آن باید ابعاد بیشتری برای عرض پله در نظر گرفت.
حداقل عرض مورد نیاز برای ساختمان هایی با عبور و مرور کمتر، به عنوان مثال ساختمان های مسکونی و یا پله گرد های انباری تا ۱۰۰ سانتی متر می باشد. با این حال می توان این ابعاد را بزرگ تر در نظر گرفت تا به راحتی بتوانند دو نفر در کنار یکدیگر از پله گرد دوبلکس عبور کنند. پله گرد هایی که رفت و آمد کمتری دارند به عنوان مثال پله های انباری و یا پله گرد هایی که به بام ختم می شود عرض ۵۵ تا ۶۰ سانتی متر برای آنها کافی می باشد.

اندازه استاندارد راه پله گرد برای عبور یک نفر

حداقل ابعاد مورد نیاز برای رفت و آمد یک نفر در پله گرد دوبلکس ۱۲۰ در ۱۲۰ سانتی متر می باشد. که طول کف پله نیز ۵۵ سانتی متر مناسب است.
پله گرد های مدرن به دلیل چرخش ۱۸۰ درجه ای ابعاد آنها به ۲۰۰ در ۴۰۰ سانتی متر افزایش می یابد.
در این نوع پله گرد مدرن تعداد پله نباید از ۶ عدد کمتر و از ۱۵ عدد بیشتر باشد. لازم به ذکر است ارتفاع برای هر پله ۱۸ سانتی متر با کف پله ۳۰ تا ۳۳ سانتی متر می باشد.
عرض استاندارد پاگرد در راه پله گرد دوبلکس، دو برابر عرض پله می باشد و طول آن تقریبا با عرض پله برابر است.
برای نرده در راه پله گرد معمولا ابعاد ۸۰ تا ۹۰ سانتی متر را در نظر می گیرند.

اندازه استاندارد راه پله گرد برای یک نفر | البرز استپ
بهترین ابعاد استاندارد برای پله گرد دوبلکس

یک پیشنهاد ویژه یه سروران ارجمند

اگر به دنبال طراحی و اجرای منحصر به فرد پله گرد دوبلکس با استفاده از متریال درجه یک هستید باید این کار را به افراد متخصص و باتجربه بسپارید. در این صورت بهترین طراحی پله گرد را متناسب با سلیقه و دکوراسیون منزل شما عزیران ایجاد می کنند. البرز استپ به عنوان بهترین تولید کننده پله گرد در استان البرز خدمات ارزنده ای به مشتریان خود ارائه می دهد. این مجموعه با بیش از ۲۰ سال فعالیت از رزومه درخشانی در طراحی و اجرای انواع پله گرد برخوردار است. اگر با سوال استاندارد ساخت پله گرد چیست مواجه شدید می توانید با مطالعه این مقاله به جواب پرسش خود دست یابید.
در این مقاله تلاش نمودیم با بالا بردن اطلاعات شما عزیزان در خصوص استاندارد ابعاد پله گرد دوبلکس بتوانید بهترین پله گرد را برای فضای خود سفارش دهید.
اجرای اصولی و تمیز پله گرد تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون شما ایجاد می کند. به این ترتیب با سفارش انواع پله گرد منحصر به فرد از مجموعه البرز استپ جان تازه ای در دکوراسیون خانه خود ایجاد کنید.

راه های ارتباطی ما :

مشاوره سریع:  ۰۹۱۲۵۲۶۶۳۹۱

آدرس : استان البرز ، کرج ، میدان استاندارد ، بلوار کامیون داران ، مجتمع صنعتی البرز ، نارون ۸ ، کارگاه صنعتی البرز استپ

۵/۵ - (۲ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − نه =