مراحل ساخت پله گرد فلزی | البرز استپ

ساخت مرحله به مرحله پله گرد فلزی توسط تیم حرفه ای


بررسی مراحل ساخت پله گرد فلزی

یکی از محبوب ترین پلکان، پله گرد می باشد. این پله ها برخلاف پله های معمولی به دور یک محور مرکزی می چرخد. و جذابیت بصری ویژه ای ایجاد می کند به گونه ای که توجه شما را هنگام ورود به فضا به خود جلب می کند.
پله گرد در بسیاری از محیط های مسکونی و اداری مورد استقبال قرار گرفته است. این نوع راه پله فضای دو طبقه را به یکدیگر متصل می کند. همچنین یکی از کاربرد ها و دلایلی که از پله گرد بسیار استفاده می شود این است که می توان از فضا های کوچک بیشترین بهره وری را انجام داد. مراحل ساخت پله گرد فلزی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بنابراین اگر نکات مهم در اندازه گیری و ساخت پله به درستی رعایت شود نتیجه کار بسیار زیبا و مورد پسند خواهد بود.

از شما عزیزان خواهشمندیم چند دقیقه ای از وقت خود را برای مطالعه ادامه مطلب به ما اختصاص دهید.

بهترین متریال برای ساخت پله گرد

پله گرد و پله های دوبلکس با استفاده از مواد مختلفی قابل طراحی می باشد. چوب، شیشه و فلز از متریال استفاده شده در ساخت این نوع پله ها هستند. حال اینکه رفت و آمد در این پله ها زیاد است بهتر است از موادی با مقاومت بالا در ساخت آنها استفاده شود. لذا پله های گرد فلزی به دلیل استحکام عالی بهترین گزینه می باشد.
در ادامه قصد داریم مراحل ساخت پله گرد فلزی را به صورت مختصر برای شما ارائه دهیم.

بهترین متریال برای ساخت پله گرد | البرز استپ
استحکام بالای پله گرد فلزی

انواع پله گرد

پله گرد از نظر طراحی و ساخت به انواع مختلفی تقسیم می شود که به چند مورد از آنها اشاره خواهیم کرد:

  1. پله گرد زیر محور: این پله ها به صورت چرخش زیبایی چشم نوازی ایجاد می کند. پله گرد زیر محور در ساختمان های مسکونی و اداری کاربرد دارد و از قیمت مناسبی برخوردار می باشد. شعاع داخلی این پله ها حدود ۸۵ سانتی متر می باشد.
  2. پله گرد تک محور کنسولی: فاصله محور مرکزی در این پله ها ۷۰ سانتی متر است و نباید از این مقدار کمتر شود. عرض پله ها نیز نباید کوچک تر از ۹۰ سانتی متر طراحی شود.
  3. پله گرد دو محور باکس: این پله گرد به دلیل قطر زیاد به فضای بزرگتری احتیاج دارد. پله گرد دو محور باکس در فضا های لوکس مانند برخی هتل ها و ساختمان ها استفاده می شود.

مراحل طراحی و ساخت پله گرد فلزی

ساخت پله گرد فلزی باید مرحله به مرحله به دست سازنده حرفه ای انجام شود. توجه کنید ساخت پله گرد پروسه ای زمان بر است پس دقت و تمرکز کافی نیاز است:

بررسی و مشاهده فضای مورد نظر

برای ساخت پله گرد ابتدا باید نقشه ساختمان را بررسی کرد. در مرحله اول کسی که به طراحی اتوکد مسلط است با بررسی نقشه ساختمان مشخص می کند نصب پله گرد در کدام قسمت باید انجام شود. سپس با بررسی ارتفاع میان دو سالن کل ارتفاع را بر ۱۹ تقسیم می کنیم. به این ترتیب ارتفاع پله ها مشخص خواهد شد.

انتقال نقشه بر روی ورق های فلزی

فرض کنید یک ورق به طول ۶ متر و عرض ۳۰ سانتی متر داریم و قرار است نقشه ساختمان را روی این ورق خط کشی کنیم.
در طراحی نقشه اتوکد عرض و ارتفاع پله ها مشخص شد.
برای خط کشی دقیق باید یک گونیای فلزی بزرگ داشته باشیم و اندازه ها را روی آن علامت بزنیم.

نورد کاری پله گرد

نکته ای که باید به آن توجه کنید خط ارتفاع کف پله ها همان زاویه نورد پله می باشد. ورق را به طوری که خط ارتفاع ما دقیقا با لوله ی دستگاه نورد در یک راستا باشد قرار دهید. دقت کنید این مرحله نیاز به تمرکز بالا دارد و خط ارتفاع کاملا باید موازی قرار گیرد. خط کف پله ها باید زاویه ۹۰ درجه با لوله دستگاه نورد ایجاد کند.
نکته مهمی که در نوردکاری پله گرد یافت می شود پیدا کردن مقدار خم کاری ورق می باشد. در نقشه دو بعدی ایجاد شده در اتوکد باید از نوک کف پله به کف پله بعدی، یک خط راست بکشد. به این ترتیب مشخص می شود این خط راست چقدر فاصله تا دایره بیرونی قطر پله دارد.

مرحله آخر

یک میلگرد به عنوان شاخص خم کاری به طول ۵۶ سانتی متر را حاضر می کنیم که در واقع همان خط راست کشیده شده در اتوکد بین دو پله است. هنگام شروع خم کاری و نورد کاری پله گرد، باید میلگرد ۵۶ سانتی متری را بر روی خط کف پله مماس کنیم. سپس با اندازه گیری باید ۳ سانتی متر فاصله بین میلگرد و ورق پله ایجاد شود. به این ترتیب هر دو عدد کف پله تا انتها انجام می شود تا نورد کاری پایان یابد.

برای اینکه بدانید استاندارد ساخت پله گرد چیست روی مقاله مرتبط کلیک و آن را مطالعه کنید.

مراحل طراحی و ساخت پله گرد فلزی | البرز استپ
طراحی جدیدترین مدل های پله گرد توسط تیم حرفه ای

انواع مدل پله گرد مدرن

این پله ها دارای تنوع زیادی در طراحی دارد. قبل از انتخاب پله مورد نظرتان با انواع مختلف آنها آشنا شوید. به این ترتیب می توانید مدل متناسب با دکوراسیون و سلیقه خود را پیدا کنید.

در ادامه به چند مورد از آنها اشاره نمودیم:

  1. پله دوبلکس ساده یا خطی
  2. پله پیچ دوبلکس
  3. پله دوبلکس فانتزی

پیشنهاد پایانی به سروران گرامی

تمامی مراحل ساخت پله گرد فلزی مهم است و باید با تمرکز کافی و دقت بالا انجام شود. بنابراین چنانچه قصد ساخت پله گرد دارید این عملیات را به دست افراد حرفه ای و متخصص بسپارید. انواع مختلفی از این نوع پله ها وجود دارد که می توان متناسب با دکوراسیون بهترین آن را انتخاب و ایجاد کرد. طراحی و نصب پله گرد فلزی توسط گروه صنعتی البرز استپ با قیمت مناسب انجام می شود. البرز استپ همچنین از بهترین متریال در ساخت پله های دوبلکس استفاده می کند. به این ترتیب رضایت مشتریان زیادی را جلب کرده است.

ما در البرز استپ در نظر داریم با ارائه محصولات درجه یک با طراحی منحصر به فرد و خیره کننده به مشتریان خود لبخند رضایت را در چهره آنها ببینیم. در صورت هر گونه سوال می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با کارشناسان ما در تماس باشید.

راه های ارتباطی ما

مشاوره سریع:  ۰۹۱۲۵۲۶۶۳۹۱

تلفن کارخانه: ۳۲۷۱۴۳۱۴-۰۲۶

آدرس : استان البرز ، کرج ، میدان استاندارد ، بلوار کامیون داران ، مجتمع صنعتی البرز ، نارون ۸ ، کارگاه صنعتی البرز استپ

۵/۵ - (۲ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =