ساخت پله گرد ارزان قیمت | البرز استپ

بهترین تولید کننده پله گرد با قیمت مناسب


نحوه ساخت پله گرد ارزان قیمت

پله گرد در فضا هایی که نیاز به ایجاد راه پله ای با کمترین فضا را دارد قرار می گیرد. البته ناگفته نماند این پله در فضا های بزرگ نیز به مراتب یافت می شود و زیبایی منحصر به فردی ایجاد می کند. راه پله گرد یک سازه هنری است که توجه افراد را به خود جلب می کند و حس تجمل و هنر را به وجود می آورد. در طول تاریخ از پله گرد در داخل کاخ ها، مکان های لوکس و عمارت ها استفاده می شد.
ساخت پله گرد ارزان قیمت با روش های جدید امکان پذیر است. در این مطلب قصد داریم یک الگوی کلی از نحوه ساخت پله گرد به شما عزیزان ارائه دهیم.

از شما دعوت می کنیم دقایقی تا پایان مطلب پیش رو همراه ما باشید.

پله گرد چیست؟

راه پله ای که به دور یک محور مرکزی می چرخد پله گرد را تشکیل می دهد. هرچقدر ارتفاع آن بیشتر باشد و به سمت بالا برود گردش آن نیز بیشتر است. کف پله ها در پله گرد به یک ستون مرکزی متصل خواهد شد که پله های معمولی این ستون مرکزی را ندارند.
تخصص و مهارت در ساخت پله گرد در زیبایی آن بسیار موثر است.
در خانه های دوبلکس پله گرد یکی از اصلی ترین گزینه های انتخابی می باشد. بنابراین ساخت راه پله گرد باید به گونه ای باشد که بر تمام محدودیت های محیط منزل چیره شود و متناسب با دکوراسیون منزل باشد.

راهنمای ساخت پله گرد | البرز استپ
انواع مختلف پله گرد در دکوراسیون داخلی

آموزش ساخت پله گرد

ساخت پله گرد ارزان قیمت در چندیدن مرحله انجام می شود که هر کدام از این مراحل باید با دقت بالا و حوصله کافی انجام شود. ساخت پله گرد ممکن است زمان بر باشد لذا در این کار عجله نکنید تا نتیجه نهایی دلخواه شما باشد.

مشخص کردن مکان مناسب برای قرار دادن پله

اولین مرحله از ساخت پله گرد ارزان قیمت این است که با بررسی دقیق محیط، بهترین و مناسب ترین مکان را برای نصب پله گرد مشخص کنید.
اتوکد کار می تواند با بررسی فضای شما، مکان مناسبی برای نصب پله دوبلکس پیدا کند. فرد متخصص ارتفاع دو ساختمان را حساب می کند و عدد به دست آمده را بر ۱۸ یا ۱۹ تقسیم می کند. به این صورت ارتفاع پله ها نیز مشخص می شود. ساخت پله گرد متناسب با استاندار ها بسیار مهم است. به گونه ای که افرادی که از پله ها رفت و آمد دارند احساس راحتی داشته باشند.

محاسبه اندازه کف پله

اندزه پله متناسب با افرادی که در منزل رفت و آمد دارند طراحی می شود و باید استاندارد ها به خوبی رعایت شود. حداقل پیچ مورد نیاز برای عرض کف حدود ۶۶ سانتی متر می باشد. در این صورت یک انسان می تواند به راحتی از پله ها عبور کند. در صورتی که تعداد افرادی که قرار است رفت و آمده داشته باشند بیشتر باشد باید این اندازه را بیشتر نمایید.
قسمت بیرونی که به محور متصل می شود اندازه ای حدود ۳۸ سانتی متر خواهد داشت.در این صورت ذوزنقه ای تشکیل می شود که عرض یک طرف آن ۶۶ سانتی متر و ضلع مقابل آن ۳۸ سانتی متر است. همچنین محلی که پا روی آن قرار می گیر با توجه به کف پای یک انسان عادی ۳۰ سانتی متر می باشد. که بهتر است این عدد را ۳۲ سانتی متر در نظر بگیریم.

به دست آوردن ارتفاع پله

همانطور که بیان کردیم ساخت پله دوبلکس و پله گرد باید طبق استاندارد های ایمنی پیش رود. در این مورد نیز ارتفاع پله ها نباید کمتر از ۱۵ سانتی متر باشد. بهترین و مناسب ترین ارتفاع برای پله همان ۱۵ سانتی متر است.
اگر ارتفاع پله از ۲۴ سانتی متر بالا تر برود بالا رفتن از آن بسیار سخت خواهد بود. لازم به ذکر است ارتفاع پله گرد به محلی که قرار است به کار برود نیز بستگی دارد. برای مثال در قسمت پشت بام و یا انباری که معمولا افراد جوان رفت و آمد دارند ارتفاع پله را بیشتر در نظر می گیرند. همچنین در ساخت پله گرد در مکان های عمومی با ارتفاع کمتر پله ها مواجه هستیم تا عبور از آن برای همه افراد امکان پذیر باشد.

طراحی نرده

نصب نرده در پله گرد در ایمنی موثر است. به همین دلیل یکی از قسمت های مهم در ساخت پله گرد طراحی و اندازه گیری نرده می باشد.
پله گرد در مسیر خود دارای پیچ چرخشی است و برای حفظ تعادل افراد وجود نرده ضروری می باشد. این نرده ها باید استحکام کافی برای تحمل وزن انسان را دارا باشند. ارتفاع مورد نیاز برای نرده حدود ۸۶ تا ۹۶ سانتی متر است. و فاصله نرده ها از یکدیگر حدود ۱۰ سانتی متر گزینه مناسبی است.

پیاده سازی نقشه پله گرد

در طراحی و ساخت پله های گرد مهم ترین مرحله مربوط به پیاده سازی نقشه آن روی ورق های فلزی می باشد. نقشه های به دست آمده با دستگاه CNC یا پلاسما برش داده می شود. قسمت های برش داده شده آماده می شود. سپس به کمک دستگاه جوشکاری به یکدیگر متصل خواهد شد. جوشکاری باید با دقت و تمرکز کافی انجام شود.
در مرحله بعد شاسی پله پیاده سازی خواهد شد. استحکام شاسی بسیار مهم می باشد زیرا وزن اصلی روی آن سوار است.
پس از نصب شاسی به زمین و اتصال به دیوار ورق های برش داده شده به عنوان پله به شاسی جوشکاری می شود.

آموزش ساخت پله گرد | البرز استپ
بهترین طراح و تولید کننده پله گرد در کرج

پیشنهاد پایانی به سروران ارجمند

ساخت پله گرد ارزان قیمت با دقت و مهارت بالا در البرز استپ به دست مهندسان و کارشناسان حرفه ای انجام می شود. این مجموعه در ساخت تمامی مصونات فلزی از استاندارد های مهندسی پیروی می کند.
با مطالعه این مطلب به اطلاع کافی در زمینه ساخت پله گرد دست یافتید. این سازه ها که در جنس های مختلفی طراحی و تولید می شود زیبایی بصری در محیط ایجاد می کند و فضای منزل را مدرن می سازد.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با کارشناسان ما در تماس باشید.

راه های ارتباطی ما

مشاوره سریع:  ۰۹۱۲۵۲۶۶۳۹۱

تلفن کارخانه: ۳۲۷۱۴۳۱۴-۰۲۶

آدرس : استان البرز ، کرج ، میدان استاندارد ، بلوار کامیون داران ، مجتمع صنعتی البرز ، نارون ۸ ، کارگاه صنعتی البرز استپ

۵/۵ - (۳ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =