ساخت پله گرد فلزی در کرج | البرز استپ

راهنمای ساخت پله گرد فلزی با روش جدید


راهنمای ساخت پله گرد فلزی در کرج

با گذر زمان و پیشرفت سلیقه در دکوراسیون، انواع پله گرد فلزی رواج یافت. به گونه ای که امروزه در بسیاری از ویلاها، رستوران ها، فروشگاه های دوبلکس و … این نوع پله به مراتب استفاده می شود.
پله گرد فلزی سبک خاص و منحصر به فردی است که فضای کمی نیز اشغال می کند. لذا می توان از آن در فضای های کوچک و جمع و جور نیز بهره برد.
اگر شما نیز از ساخت پله گرد فلزی در کرج شناخت کافی ندارید با ما همراه باشید. امروزه استفاده از پله گرد فلزی در مکان هایی که امکان ساخت پله های معمولی و کلاسیک وجود ندارد بهترین گزینه می باشد. به طوری که زیباترین طرح را در کمترین فضا ایجاد می کند. این ویژگی دلیلی بر محبوبیت پله گرد فلزی می باشد.
ساخت انواع پله گرد فلزی در مراحل گوناگونی انجام می شود که هر مرحله باید با دقت و حساسیت بالا انجام شود. در ادامه همراه ما باشید تا بدانید پله گرد فلزی چگونه در کارگاه ها تولید می شود و چه مراحلی را طی می کند.

لطفا تا انتهای مطلب ذیل همراه ما باشید.

نحوه ساخت پله گرد فلزی چگونه است؟

ابتدا تصور می کنیم ویلا و فضای موردنظرتان دوبلکس ساخته شده که قرار است به وسیله پله گرد دو طبقه به هم مرتبط شود. در نتیجه طراحی پله گرد باید به خوبی در نظر گرفته شود. به طوری که طول پله ها به اندازه ای باشد که بتوان وسیله های مورد نیاز را جابجا نمود.
اول از همه باید نقشه ساختمان را به درستی بررسی کنیم و مکان مناسبی برای نصب پله دوبلکس در نظر بگیریم. مراحل ساخت پله گرد فلزی به ترتیب شامل موارد زیر می باشد:

به دست آوردن فاصله پله از دیوار و کف هر پله

جایی که پله پیچ در طبقه اول شروع می شود، به وسیله یک پرگار قسمت شروع و پایانی پله را مشخص می کنیم. برای مثال اگر در طبقه اول، پله پیچ ۱۰ سانت از دیوار فاصله میگیرد در طبقه دوم نیز باید این فاصله رعایت شود.
نوک پرگار را باید طوری تنظیم کنیم که قسمت اول و دوم به یکدیگر متصل شوند. اگر طول کف پله ها را ۱۰ سانت در نظر بگیریم یک متر از قطر پرگار کم می کنیم و یک متر از ابتدای خط اول به صورت گونیا دور می شویم. طبقه های بالایی را نیز باید به همین شکل طراحی کنیم.

ساخت پله گرد فلزی در کرج | البرز استپ
بهترین طراح و تولید کننده پله گرد فلزی

محاسبه ارتفاع و عرض هر پله

طبق ایمنی و استاندار های ساختمان سازی ارتفاع پله گرد فلزی نباید کمتر از ۱۵ و بیشتر از ۲۴ سانتی متر باشد. حال توجه کنید ارتفاع ما ۳ متر است و در نظر داریم ارتفاع پله هایمان هر کدام ۲۰ سانت باشد. پس یعنی به ۱۵ عدد پله نیاز داریم. توجه کنید که این اعداد کاملا فرضی است.
در این هنگام باید قسمت بزرگتر یا بیرونی پله پیچ را اندازه بگیریم. به طوری که متر را به صورت گرد روی خط بکشیم و جلو برویم تا اندازه دقیق آن به دست آید.
به عنوان مثال طول خطی که اندازه گرفتیم ۷ متر شد، سپس ۷۰۰ سانتی متر را بر تعداد کف پله که ۱۵ بود تقسیم می کنیم. عدد حاصل شده عرض قسمت بزرگتر کف پله می شود. سپس برای به دست آوردن عرض سمت کوچک تر کف پله همین شیوه را در مورد خط دومی که بر زمین کشیده ایم تکرار کنیم.

چیدن کف پله ها روی یکدیگر

ساخت پله گرد فلزی در کرج باید با دقت زیادی انجام شود تا دوباره و سه باره کاری نشود. این مرحله نیازمند دقت فراوان است. کف پله هایی که ساخته شده به طورت تراز و گونیا روی هم می چینیم. با درست کردن دو عدد شابلون پیچ و مهره ای می توانید ارتفاع پله ها را یکسان در بیاورید.
بعد از اینکه کف پله دوم را روی پله اول قرار دادید و با آهن ها مستحکم شد. شابلون را باز می کنیم و روی کف پله دومی قرار می دهیم و سومی را روی آن می گذاریم. این کار را تا جایی ادامه خواهیم داد که همه ی پله ها تمام شود.

نورد کردن ورق شاسی پله گرد

در این مرحله آهن را به صورت اریپ روی نوک کف پله قرار می دهیم. سپس نقاله زاویه سنج را روی آهن اریپ قرار می دهیم. وقتی ترازی به صورت عمودی کنار عقربه زاویه سنج قرار گیرد. هر قسمتی که عقربه با تراز مماس شود همان قسمت پیچ زاویه سنج را سفت می کنیم.
سپس ورق های شاسی آهنی را روی زمین می خوابانیم. به وسیله زاویه های مشخص شده خط هایی روی ورق می کشیم.

انواع پله های دوبلکس مدرن

پله های دوبلکس تنوع بسیار بالایی دارد که دست طراحان را باز می گذارد و تمام سلیقه ها را پوشش می دهد.
شما می توانید از میان مدل های مختلف بهترین ها را انتخاب کنید:

  1. پله دوبلکس ساده یا خطی
  2. پله پیچ دوبلکس
  3. پله دوبلکس فانتزی

همچنین این پله ها می تواند از متریال های فلز، شیشه و چوب تولید شود.

انواع پله های دوبلکس مدرن | البرز استپ
ساخت پله گرد فلزی باکیفیت با قیمت مناسب

برای اجرای پله گرد فلزی با مناسب ترین قیمت می توانید با کارشناسان البرز استپ در تماس باشید.

سخن پایانی به سروران ارجمند

ساخت پله گرد فلزی در کرج نیازمند تجربه و مهارت کافی می باشد. زیرا اگر ساخت آن به درستی انجام نشود زیبایی و جلوه ی خوبی نخواهد داشت. پله گرد فلزی یک انتخاب مناسب و محبوب میان ساختمان سازان و طراحان می باشد. این پله ها علاوه بر زیبایی بصری ایمنی مناسبی نیز خواهند داشت.
طراحی و نصب پله گرد فلزی فرایند دقیقی دارد که در آن مجموعه ای از مهارت ها نیازمند است. بنابراین باید زیر نظر کارشناسان و افراد حرفه ای انجام شود.
گروه صنعتی البرز استپ با بیش از ۲۰ سال تجربه در زمینه طراحی و تولید مصونات فلزی از جمله پله گرد، خدمات مناسبی به مشتریان خود ارائه کرده است.
البرز استپ با بهره مندی از تیم خلاق و حرفه ای صد ها پروژه موفق را به اتمام رسانیده و امروزه به عنوان مجموعه ای مطمئن در سراسر کشور شناخته می شود.
در صورت نیاز به انوع پله دوبلکس، پله معلق و پله گرد می توانید برای کسب اطلاع بیشتر با راه های ارتباطی درج شده با ما در تماس باشید.

راه های ارتباطی ما

مشاوره سریع:  ۰۹۱۲۵۲۶۶۳۹۱

تلفن کارخانه: ۳۲۷۱۴۳۱۴-۰۲۶

آدرس : استان البرز ، کرج ، میدان استاندارد ، بلوار کامیون داران ، مجتمع صنعتی البرز ، نارون ۸ ، کارگاه صنعتی البرز استپ

۵/۵ - (۳ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 3 =