طراحی و ساخت پله گرد تک محور کنسولی | البرز استپ

ساخت پله گرد | البرز استپ


مرکز طراحی و ساخت پله گرد تک محور کنسولی

در حال حاضر طراحی و ساخت پله گرد تک محور کنسولی یکی از جذاب ترین و کاربردی ترین روش های اتصال طبقات ساختمان به یکدیگر است. به طوری که از طریق ساخت و اجرای این پله می توان جلوه زیبا و دلنشینی در دکوراسیون ساختمان های مختلف ایجاد نمود.
البته برای داشتن پله ای جذاب و کاربردی باید علاوه بر توجه به ظاهر زیبا و جذاب پله گرد تک محور کنسولی، کیفیت و استحکام این سازه را نیز مد نظر قرار دهید.
لذا در صورتی که خواهان ساخت پله گرد تک محور کنسولی با ویژگی ‌های منحصر به فرد ظاهری و استحکام و طول عمر بالا هستید بهتر است ساخت این پله را به شرکت معتبر و باسابقه ای بسپارید.
با استفاده از خدمات گروه صنعتی البرز استپ به عنوان معتبرترین شرکت سازنده انواع پله پیچ در تهران و کرج، از بابت کیفیت، استحکام و جذابیت پله تک محور کنسولی اطمینان خاطر خواهید داشت.

لطفاً جهت مطالعه و بهره مندی از محتوای پیش رو، با ما همراه باشید.

آشنایی با پله گرد تک محور کنسولی

پله گرد تک محور کنسولی یکی از پله های جذاب و دکوراتیو بوده و دارای یک محور عمودی یا محور کنسولی در مرکز خود می باشد. در واقع پله های این سازه در اطراف محور مرکزی و به صورت متوازن قرار می گیرند. بنابراین می توان نتیجه گرفت طراحی و ساخت پله گرد تک محور کنسولی بهترین انتخاب برای مکان هایی است که با کمبود فضا مواجه هستند.
لذا از طریق ساخت و اجرای پله تک محور کنسولی می توان فضای داخلی دکوراسیون را گسترش داده و جذابیت و زیبایی بی نظیری به دیزاین داخلی ساختمان های مختلف بخشید.

ویژگی های پله گرد تک محور

همانطور که گفته شد پله گرد تک محور کنسولی به دلیل زیبایی و جذابیت منحصر به فرد خود، به عنوان محبوب ترین پله گرد در فضاهای مختلف شناخته می شود. زیرا با توجه به قرارگیری متوازن و چرخش پله های این سازه می توانید این پله را در کمترین فضای موجود نیز اجرا نمایید.
از دیگر ویژگی های پله گرد تک محور کنسولی می توان به مقاومت و استحکام بالای این سازه اشاره نمود. زیرا بهترین تولید کننده پله گرد از مقاوم ترین و باکیفیت ترین متریال اولیه در ساخت این پله استفاده می کند. از این رو می توان گفت پله گرد تک محور کنسولی دارای قابلیت استفاده تا مدت ها پس از زمان نصب می باشد. به طوری که با گذشت زمان، این پله کیفیت و استحکام اولیه خود را حفظ خواهد نمود.
در ضمن پله گرد تک محور کنسولی دارای قابلیت حرکت آسان نیز می باشد. از این افراد سالمند و کودکان خردسال نیز به راحتی و با حفظ ایمنی کامل، از این پله استفاده خواهند نمود.

ویژگی های پله گرد تک محور | البرز استپ

پله گرد تک محور کنسولی در چه مکان هایی کاربرد دارد؟

به طور کلی طراحی و ساخت پله گرد تک محور کنسولی در ساختمان ها و فضاهای مختلف امکان پذیر می باشد. اما این پله به دلیل قابلیت اجرا در فضاهای کوچک، اکثراً در ساختمان ها و مکان هایی که با محدودیت فضا مواجه هستند مورد استفاده قرار می گیرد. به طوری که طراحی و ساخت پله تک محور کنسولی در فضاهای زیر متداول تر است:

  1. خانه ها و آپارتمان های کوچک
  2. فضاهای داخلی دارای محدودیت، مانند سرسرا، آشپزخانه کوچک، زیرزمین و…
  3. فضاهای تجاری مانند فروشگاه های کوچک
  4. رستوران، کافی شاپ، هتل و …

فاکتورهای مهم در طراحی و ساخت پله گرد تک محور

طراحی و اجرای پله گرد تک محور کنسولی نیازمند رعایت استانداردها و اصول مهندسی می باشد. به همین منظور لازم است پارامترهای زیر را در طراحی و ساخت این پله کاربردی و جذاب مورد توجه قرار دهید:

تعیین پارامترهای اصلی در طراحی پله

برای طراحی اصولی و دقیق پله گرد تک محور کنسولی باید فاکتورهای مختلفی مانند ابعاد پله، ارتفاع پله ها، قطرهای داخلی و خارجی، عرض پله، تعداد پله و مدارهای آن را مورد ارزیابی قرار دهید. سپس پارامترهای مذکور را مطابق با استانداردهای ساختمانی تعیین نمایید.

تعیین ضخامت پله ها سازه

برای طراحی و ساخت پله گرد تک محور کنسولی لازم است ضخامت پله ها را به طور دقیق محاسبه نمایید.
مهندسان برای محاسبه ضخامت پله ها، ابتدا بارهای استاتیک و بارهای عملیاتی روی پله ها را محاسبه می کنند. سپس با استفاده از نرم افزارهای مخصوص و روش های تحلیلی، ضخامت مناسبی برای پله های این سازه و نوع متریال مورد استفاده در ساخت آنها تعیین می نمایند.

طراحی پله گرد تک محور کنسولی

در مرحله بعد، نقاط مرجع برای طراحی پله و همچنین محورهای این سازه با توجه به شیب و قطر پله ها تعیین می شود. این امر به دلیل تردد آسان و حفظ امنیت افراد، از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد.

طراحی و تولید پله گرد تک محور کنسولی | البرز استپ

محاسبه ابعاد کنسول های پله

کنسول های پله گرد تک محور به عنوان اصلی ترین بخش های ساختاری این پله محسوب می شوند. در واقع این کنسول ها، ستون ها و پله های سازه را به دیوار متصل می کنند. لذا برای محاسبه ابعاد کنسول ها، بارهای مختلف از قبیل بار پله، بار مستقل و بار بیرونی کنسول ها به طور دقیق محاسبه می شوند.
سپس بر اساس داده های به دست آمده و با استفاده از نرم افزارهای مخصوص مهندسی، ابعاد مناسب کنسول ها تعیین می گردند.

ارزیابی مقاومت و استحکام پله

در مرحله آخر، پله گرد تک محور کنسولی از لحاظ کیفیت و استحکام و میزان مقاومت در برابر بارهای عملیاتی، زلزله، بار برف و … مورد ارزیابی قرار می گیرد. پس از بررسی نهایی، پله تک محور کنسولی آماده نصب در محل مورد نظر خواهد بود.

یک پیشنهاد ویژه برای شما عزیزان

ساخت و اجرای پله گرد ویلایی در تهران و کرج از جمله اقدامات پیچیده و حساسی است که به دانش و مهارت بالای مهندسان و طراحان نیاز دارد. از این رو پیشنهاد می کنیم با سپردن طراحی و ساخت این پله به گروه صنعتی البرز استپ، پله ای جذاب، باکیفیت و مقاوم در ساختمان خود داشته باشید.
شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با مشاوران گروه البرز استپ تماس گرفته و سپس طراحی و ساخت پله تک محور کنسولی را به کادر مجرب ما بسپارید.

راه های ارتباطی ما

مشاوره سریع:  ۰۹۱۲۵۲۶۶۳۹۱

تلفن کارخانه: ۳۲۷۱۴۳۱۴-۰۲۶

آدرس : استان البرز ، کرج ، میدان استاندارد ، بلوار کامیون داران ، مجتمع صنعتی البرز ، نارون ۸ ، کارگاه صنعتی البرز استپ

۵/۵ - (۲ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 14 =