طراحی و ساخت انواع پله دوبلکس در تهران | البرز استپ

آشنایی با طراحی و ساخت انواع پله دوبلکس در تهران | البرز استپ

پله های دوبلکس یکی از المان های زیبایی بخش خانه، ویلا، فروشگاه، بوتیک، رستوران و … است. طراحی و ساخت انواع پله دوبلکس در تهران بیشتر از دیگر شهرها رواج دارد؛ چرا که در این شهر بزرگ استفاده از محیط چالش مهم سازندگان ساختمان است.
در این میان اینک چه نوع پله دوبلکسی برای مکان، مناسب است و نیازها آن را تامین می کند بر عهده کیست؟ چه نوع پله دوبلکسی برای مکان ما مناسب است؟ چگونه می توانیم بهترین گزینه را انتخاب کنیم؟ ما در این مقاله تلاش داریم پاسخ این سوالات را به شما بدهیم.

لطفا اندک زمانی جهت مطالعه مطلب ذیل با ما همراه باشید

انواع پله دوبلکس و نحوه اجرای آن

قبل از اینکه به طراحی و ساخت انواع پله دوبلکس در تهران بپردازیم، ابتدا انواع پله دوبلکس را بشناسیم. این محصول بسیار پرتنوع است و به همین دلیل در ادامه یک تقسیم بندی کلی را مورد بررسی قرار می دهیم:

پله گرد

این مدل پله دوبلکس یکی از زیباترین پله های طراحی شده در البرز استپ است. از این محصول بیشتر در موارد استفاده می شود که محدودیت فضا وجود دارد و امکان طراحی پاگرد مقدور نیست. این پله در عین سادگی بسیار شیک است و صرفه جویی فضا در آن قابل توجه می باشد.
البته بسیاری از منازل و محیط های بزرگ نیز هستند که از این سبک پله دوبلکس برخوردارند. طراحی و اجرای این نمونه نیز در زمان انجام صفت کاری انجام می گیرد و چهارچوب فلزی آن به دیوار و یا سقف و زمین متصل می گردد. در ادامه این مالک است که می تواند متریال سوار شده بر چهارچوب را انتخاب کرده و با توجه به سبک دکوراسیون رنگ و متریال مناسب پله و نرده را انتخاب نماید.

پله معلق

این سبک از پله دوبلکس نیز بسیار شیک و شکیل است. در این طراحی هیچ چهارچوب فلزی در نمای کار دیده نمی شود. طراحی و ساخت انواع پله دوبلکس در تهران اغلب در زمان سفت کاری انجام می شود. چرا که چهارچوب پله ها باید به دیوارها و کف زمین چفت شود و اگر دیر شود؛ هزینه اجرای پله دوبلکس افزایش خواهد یافت و ممکن است به روکاری دیوارها و کف آسیب جدی وارد شود.
این مدل پله اغلب از یک طرف به دیوار متصل می شود و از طرف دیگر هیچ تکیه گاهی برای پله طراحی نشده است. این طراحی شیک و زیبا بیشتر در سبک دکوراسیون مدل کارایی دارد. متریال استفاده شده در پله ها اغلب شیشه و چوب است و نرده های کناری آن کابلی و شیشه ای هستند. زیبایی این طرح آن را برای استفاده در رستوران ها، فروشگاه ها و مراکز تجاری و اداری نیز مناسب نموده است.

طراحی و ساخت انواع پله دوبلکس در تهران | البرز استپ

پله محور میانی

این سبک از پله دوبلکس نیز از جمله زیباترین محصولاتی است که می توان در خانه، ویلا، فروشگاه، بوتیک، رستوران و … استفاده نمود. در این سبک طراحی نیز که چیزی شبیه به پله دوبلکس معلق است، پله ها از هیچ طرف به دیوار متصل نیستند.
در این سبک طراحی یک محور اصلی دارند که در مرکز پله ها قرار می گیرد.این محور در زمان سفت کاری به زمین و سقف متصل می شود و پله ها روی آن سوار می شوند. تقارن، میزان تحمل وزن، جنس متریال به کار رفته در ساخت پله ها همگی المان های مهمی هستند که در زمان ساخت پله محور میانی به آن توجه می شود.
این پله ها را می توان از چوب و شیشه ساخت اما اغلب آن را از چوب می سازند. در فضاهایی که به سبک کلاسیک و مدرن دیزاین شده اند می توان از این سبک پله استفاده نمود.

مراحل طراحی و ساخت انواع پله دوبلکس در تهران

در صورتی که قصد ساخت یک ساختمان دوبلکس دارید و یا اینکه تغییر کاربردی داده و تصمیم دارید پله ای برای دسترسی به طبقه بالا طراحی کنید، بهترین گزینه پیش روی شما استفاده از پله دوبلکس است.
البته بهتر است قبل از اینکه ساختمان به انتها برسد و در مرحله سفت کاری مراحل طراحی و ساخت انواع پله دوبلکس در تهران را طی کنید اما در هر صورت همکاران ما در البرز استپ آماده ارائه خدمات ساخت پله دوبلکس در انواع مختلف هستند.

  1. طراحی و کشیدن نقشه ساخت پله دوبلکس
  2. بررسی اندازه و ابعاد محلی که قرار است پله دوبلکس در آن نصب شود و در نظر گرفتن محدودیت هایی که در طراحی به آن کمتر و یا اصلا توجه شده است.
  3. بررسی ابعاد پله با توجه به استانداردهای موجود در رابطه با پاخور و ارتفاع پله ها و ملزومات فضایی که قرار است در آن پله ها نصب شود. این ابعاد باید به کمک نقشه پله دوبلکس و استانداردهای موجود ارزیابی گردند.
  4. انتخاب نوع پله و مدل آن و متریال در نظر گرفته برای ساخت پله ها. در این مرحله هزینه های ساخت و اجرای آن تعیین می شود.
  5. بعد از توافق بر سر متریال و قیمت، پله ها در کارگاه ساخته شده و برای نصب به مکان مورد نظر منتقل می شود.

مراحل طراحی و ساخت انواع پله دوبلکس در تهران

هزینه طراحی و ساخت انواع پله دوبلکس در تهران

یکی از مهم ترین مراحل طراحی و ساخت انواع پله دوبلکس در تهران براورد هزینه است و با توجه به افزایش قیمت ها، می توان گفت فاکتور مهمی در انتخاب نوع پله خواهد بود.
پله های دوبلکس فاکتور بسیار مهمی در زیباسازی منازل و حتی مکان های تجاری و اداری است. از این رو بدون توجه به قیمت نهایی پروژه سعی کنید بهترین ها را انتخاب نمایید. از جمله فاکتورهای که در این زمینه مهم است می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  1. نوع پله دوبلکس
  2. ابعاد پله دوبلکس
  3. متریال به کار رفته در ساخت پله
  4. جنس و شکل نرده های نصب شده
  5. کیفیت و جنس زیرسازی پله دوبلکس

پیشنهاد ما به شما

ما در این مقاله به بررسی انواع پله دوبلکس و نحوه طراحی و ساخت انواع پله دوبلکس در تهران پرداختیم. پله دوبلکس زیبایی بسیاری به محیط می بخشد؛ اما مهم تر از زیبایی کیفیت و مرغوبیت این سازه است.
در صورتی که تمایل دارید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست بیاورید پیشنهاد می کنم با مسیرهای ارتباطی ذکر شده در انتهای مقاله، با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

از همراهی شما سروران گرامی سپاس گزاریم
تحریریه البرز استپ

راه های ارتباطی ما

مشاوره سریع:  ۰۹۱۲۵۲۶۶۳۹۱

تلفن کارخانه: ۳۲۷۱۴۳۱۴-۰۲۶

آدرس : استان البرز ، کرج ، میدان استاندارد ، بلوار کامیون داران ، مجتمع صنعتی البرز ، نارون ۸ ، کارگاه صنعتی البرز استپ

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + یک =