ساخت و اجرای پله گرد فلزی در البرز | البرز استپ

بهترین تولید کننده مصونات فلزی | البرز استپ


بهترین شرکت ساخت و اجرای پله گرد فلزی در البرز 

اگر قصد دارید با ساخت و اجرای پله گرد فلزی نمای زیبایی به خانه خود بدهید این مقاله مخصوص شماست. پله گرد علاوه بر مکان های بزرگ در مکان هایی با متراژ کوچک نیز قابل اجراست و کمک می کند زیباترین طرح ها در کمترین فضا ایجاد شود و جلوه خاصی به محیط می بخشد.
ساخت انواع پله گرد فلزی در کارگاه های تولید پله گرد مراحل متعددی دارد که هر یک از این مراحل به دلیل اندازه گیری های دقیق دقت و حساسیت بالایی نیاز دارد. به همین دلیل ساخت و اجرای پله گرد باید به دست افرادی با دقت بالا و باتجربه انجام شود. البرز استپ یکی از بهترین کارگاه های تولید پله گرد را دارد که پرسنل متخصص این مجموعه بهترین و شکیل ترین پله گرد را برای مشتری اجرا می کنند.

لطفا دقایقی تا پایان مطلب زیر ما را همراهی کنید.

پارامتر های مهم در ساخت پله گرد

هنگام ساخت پله گرد باید برخی استاندارد ها را رعایت کنید تا نتیجه نهایی چشگمیر و مورد رضایت مشتری باشد. توجه به برخی نکات می تواند در کیفیت و ظاهر کار تفاوت ایجاد کند.

محاسبه تعداد کف پله ها

یکی از قسمت های مهم در ساخت و اجرای پله گرد فلزی محاسبه تعداد پله ها بر اساس ارتفاع می باشد. در صورتی که ارتفاع کل را برای طراحی پله بر تعداد پله ها تقسیم کنید عدد حاصل ارتفاع کف تا کف پله را تعیین می کند.

ابعاد استاندارد

از دیگر نکات مهمی که در ساخت هر نوع پله ای بسیار اهمیت دارد ابعاد استاندارد برای پله می باشد. به طور خلاصه ابعاد پله باید طوری باشد که رفت و آمد برای افراد آسان شود. توجه کنید که حداکثر تعداد پله برای پله گرد فلزی در ابعاد استاندارد، ۱۲ عدد می باشد که در صورت نیاز به استفاده بیشتر از پله باید از یک پاگرد برای جداسازی کمک گرفت.

رعایت نکات ایمنی

داشتن حفاظ برای رعایت نکات ایمنی در ساخت و اجرای پله گرد ضروری است. با این کار می توان مطمئن شد افراد هنگام رفت و آمد از پله دچار مشکل نمی شوند. درواقع وجود این نرده برای رفت و آمد کودک ها و افراد مسن ضرورت دارد. چراکه این افراد بیشتر به استفاده از نرده نیاز دارند.

پارامتر های مهم در ساخت پله گرد | البرز استپ
ساخت پله گرد با رعایت استاندارد های لازم | البرز استپ

مراحل ساخت پله گرد فلزی

به طور خلاصه ساخت و اجرای پله گرد فلزی در البرز به دست افراد متخصص طبق مراحل زیر انجام می شود:

تعیین مکان مناسب برای اجرای پله

قبل از اقدام به هرگونه کاری برای ساخت پله گرد باید مکان مناسبی را برای آن در نظر گرفت. این کار بهتر است به دست اتوکد سپرده شود. به گونه ای که فضای مورد نظر را به کمک این نرم افزار بررسی می کنند و دایره ای به قطر ۳ متر در نظر گرفته می شود.
در نتیجه فاصله قسمت بالایی و پایینی ساختمان از یکدیگر محاسبه می شود تا بتوان ابعاد و تعداد پله مورد نیاز را تعیین کرد. اندازه فاصله قسمت بالایی و پایینی ساختمان را بر عدد ۱۸ یا ۱۹ تقسیم می کنیم تا ارتفاع پله های گرد فلزی مشخص شود.

توجه به ابعاد استاندارد پله بسیار مهم است و باید به گونه ای باشد که نه خیلی بلند و نه خیلی کوتاه ساخته شود.

محاسبه اندازه کف پله ها

در این مرحله از ساخت و اجرای پله گرد فلزی توصیه می شود به استاندارد های رایج توجه کنید. مطابق با این استاندارد ها حداقل کف پله حدودا ۶۶ سانتی متر است. به طوری که یک انسان معمولی به راحتی بتواند رفت و آمد کند.

اندازه کف در پله گرد در جایی که به محور متصل می شود باید تقریبا ۳۸ سانتی متر باشد. برای مثال می توان کف پله را به ذوزنقه ای تشبیه کرد که عرض یک سمت آن ۶۶ سامتی متر و ضلع رو به روی آن حدودا ۳۸ سانتی متر است. قسمتی که پا قرار می گیرد معمولا ۲۰ سانتی متر در نظر گرفته می شود.

به دست آوردن ارتفاع هر پله

طبق استاندارد هایی که در ساخت پله تعیین شده، ارتفاع پله دوبلکس فلزی نباید از ۲۴ سانتی متر بیشتر و از ۱۵ سانتی متر کمتر باشد. درواقع بهترین سایز برای ارتفاع پله همان ۱۵ سانتی متر می باشد. زیرا هر چه ارتفاع پله بیشتر باشد رفت و آمد از پله را دشوار خواهد کرد.

طراحی نرده های پله

برای حفظ ایمنی وجود نرده در پله گرد ضروری می باشد. نرده ها باید توانایی تحمل وزن زیاد را داشته باشد و ارتفاع آن حدودا ۸۶ تا ۹۶ سانتی متر مناسب است.

پیاده سازی نقشه پله گرد

مهم ترین مرحله از ساخت و اجرای پله گرد فلزی در البرز مربوط به پیاده سازی آن می باشد. پیاده سازی نقشه طراحی روی ورق های فلزی انجام می شود و این قطعات فلزی به وسیله دستگاه پلاسما برش می خورد. سپس به کمک دستگاه های جوشکاری به یکدیگر متصل می شود.

مرحله اصلی پیاده سازی شاسی پله می باشد. در این مرحله تمامی قطعات روی این بخش جمع می شود. به گونه ای که وزن اصلی سازه روی این بخش می باشد. پس از نصب شاسی به زمین و دیوار ورق های پله را به شاسی متصل می کنند.

ساخت و اجرای پله گرد فلزی در البرز | البرز استپ
مراحل ساخت پله گرد فلزی | البرز استپ

پیشنهاد پایانی به همراهان البرز استپ

پله های گرد فلزی بهترین انتخاب برای طراحان داخلی و خارجی می باشد. چراکه در عین زیبایی کاربرد های زیادی دارد و می تواند دو قسمت از ساختمان را به یکدیگر متصل کند و استفاده بهینه از فضا فراهم می شود.

مجموعه البرز استپ به لطف طراحان و پرسنل حرفه ای خود توانسته انواع مصونات فلزی را با کاربرد های مختلف در اختیار مشتریان خود قرار دهد.
ما در تیم مجرب البرز استپ آماده همکاری و پذیرای طرح های نوی شما در ساخت و اجرای پله گرد فلزی در البرز هستیم. لذا می توانید بهترین پله گرد فلزی را از مجموعه البرز استپ سفارش دهید و در کوتاه ترین زمان شاهد کیفیت عالی ساخت و اجرای تیم حرفه ای ما باشید. شرکت البرز استپ همچنین خدمات اجرای راه پله گرد فلزی با قیمت مناسب در تهران را نیز انجام می دهد.

جهت ایجاد هر گونه سوال و راهنمایی می توانید از طریق پل های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

راه های ارتباطی ما :

مشاوره سریع:  ۰۹۱۲۵۲۶۶۳۹۱

آدرس : استان البرز ، کرج ، میدان استاندارد ، بلوار کامیون داران ، مجتمع صنعتی البرز ، نارون ۸ ، کارگاه صنعتی البرز استپ

۵/۵ - (۲ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =